Včelári sú vraj najzdravšou skupinou ľudí na svete, ak však konzumujú med, ale nie hocaký. Najlepšie je získať med priamo od včelára.

image004

Ak kúpite med z overeného zdroja, bude možno menej vzhľadný ako pasterizované medy ponúkané v bežných obchodných reťazcoch, ale bude plný peľu a bude obsahovať vosk a aktívne enzýmy. A ak pridáte do medu práškový peľ, získate skutočne omladzujúce dynamo. Peľ môžete zomlieť v kávovom mlynčeku na prášok, alebo si k medu zoberte lyžičku peľu zvlášť.

Jozef Čápek z Nitry sa chovu včiel a následnej výrobe, predaju medu a spracovaniu včelích produktov venuje už 10 rokov. Svoje včely chová v okolí Nitry: pod Zoborom, na lúkach Párovských hájov a v botanickej záhrade.

Za pastový med získal v roku 2012 a 2013 na výstave Agrokomplex v Nitre prvé miesto, na celosvetovej súťaži Atimondia 2013 v Kyjeve tretie miesto a dva roky neskôr, v r.2015 v Kórei na rovnakej súťaži získal za svoju medovinu druhé miesto.

Med, peľ a rozličné iné včelie produkty ako je propolis, materská kašička, sviečky z včelieho vosku a medovinu ponúka prostredníctvom svojho webu www.panvcielka.eu , ale môžete ho stretnúť aj na farmárskych trhoch a podobných podujatiach v Nitre a okolí.

V jeho ponuke nájdete aj zaujímavé delikatesy – medy ochutené zázvorom, škoricou, kakaom a čili.